Діагностика стану зубів, пародонту або пародонтиту та профілактика їх захворювань – це зазвичай індивідуальне покрокове лікування, узгоджене з пацієнтом. Лікарі медико-консультаційного центру «Перлина Здоров’я» в Полтаві надають кожному пацієнту максимум інформації про здоров’я його зубів, необхідну профілактику, правильну гігієну та чищення.

Кожен пацієнт отримує вичерпну інформацію, і за потреби рекомендується повне чи часткове лікування, яке узгоджується з пацієнтом на кожному етапі. Лікарі центру завжди попереджають пацієнтів, що профілактичні заходи та своєчасне відвідування лікаря відіграють важливу роль, адже захворювання легше запобігти чи вилікувати на ранній стадії. Слід пам’ятати, що погіршення стану зубів і ясен призводить до різних хворобливіших і неприємніших проблем, що потребують постійного лікування та серйозних грошових витрат.

Ви це знаєте:

  • стан зубів впливає на загальний стан здоров’я
  • відсутність видимих дефектів зубів не обов’язково означає відсутність проблем
  • сучасне діагностичне обладнання дозволяє виявляти навіть незначні каріозні зміни зубів, які можна лікувати неінвазивно, без свердління
  • контрольні візити до стоматолога рекомендовані кожні 6 місяців

 

Терапевтична стоматологія займається широким сегментом проблем з зубами та порожниною рота, серед яких можна згадати такі:

Видалення зубного каменю та нальоту

удаление налетаЧищення зубів від зубного каменю та нальоту слід проводити регулярно один раз на півроку. Наші лікарі використовують ультразвук, який видаляє відкладення зубного каменю з поверхні зубів неінвазивним та безболісним способом. Жувальна та міжзубна поверхні очищаються піскоструминним апаратом, а на контактних поверхнях додатково використовуються спеціальні полірувальні смужки. Зрештою, зуби ретельно поліруються за допомогою спеціально адаптованих щіток, полірувальних паст та гумок. Оптимальне згладжування поверхні зубів значно ускладнює повторне заселення бактеріями. Очищені зуби захищені фтором.

Профілактика захворювань зубів та ясен

Профилактика заболеваний зубов и десенЗдорові ясна мають бути рожевими, а зуб має міцно триматися на місці. Накопичений бактеріальний наліт виробляє токсини, які подразнюють ясна. Вони стають червоними, болючими і можуть почати кровоточити.

Якщо зубний наліт не видалити, він перетворюється на твердий зубний камінь, внаслідок чого ясна відступають і утворюють кишені – простір між зубом та ясною. Це призводить до поступової втрати ясен. Захворювання (зазвичай відоме як пародонтит) повільно прогресує – ясна все більше опускаються, кістки та пародонтальні зв’язки зникають. На запущеній стадії зуб розхитується, і в результаті можна втратити навіть здоровий зуб.

Лікування карієсу

Лечение кариесаКарієс – найбільш поширене стоматологічне захворювання. На ранній стадії він невидимий і виявляється тільки за допомогою діагностичного лазера. Пізніше на зубах з’являються карієсні плями крейдяно-білого кольору з матовою поверхнею – їх добре відрізнити від здорової емалі. Подальша відсутність лікування карієсу призводить до утворення порожнин у твердих частинах зуба, які ушкоджують та дратують внутрішню тканину – пульпу. У крайніх випадках карієс призводить до загибелі зуба, що не тільки погіршує естетику зубів, а й створює загрозу здоров’ю всього організму через приховане джерело інфекції.