Ортопедична стоматологія та протезування

Протезування займається як заміною одного відсутнього зуба чи групи зубів, так і відновленням і поліпшенням зовнішнього вигляду зубів. Протезна реконструкція призначена поліпшити якість життя пацієнта, особливо з погляду естетики і відновлення втраченої жувальної функції. Отримати кваліфіковану допомогу стоматолога Ви можете у нашому центрі у Полтаві.

ортопедическая стоматологияВідсутність зубів погіршує жування та мовлення і негативно позначається на зовнішньому вигляді та рисах обличчя. Вони також часто є причиною інших захворювань, наприклад, захворювань пародонту, неправильного прикусу, дисфункції скронево-нижньощелепного суглоба та супутніх больових симптомів. Протезування дозволяє доповнити один відсутній зуб (наприклад, протезну коронку, встановлену на імплант або протезний міст) або повністю відновити всі втрачені зуби (від знімних протезів до сучасних реставрацій на основі імплантатів).

Протезування дає практично необмежені можливості естетичної корекції – зовнішнього вигляду та функції знебарвлених зубів, пошкоджених зубів внаслідок травми, надмірного зношування, а також зубів з неправильним розміром, формою чи положенням у зубній дузі.

Ортопедична стоматологія дозволяє проводити роботи з реставрації коронок, встановлення фарфорових вінірів, а також виготовлення знімних протезів – часткові протези (що заповнюють відсутність кількох зубів) та повні протези (на всю щелепу).

Далі описано особливості деяких видів протезів.
 

протезирование

Протезні коронки

Їх використовують, коли зуб був значно пошкоджений, наприклад, внаслідок карієсу чи травми. Коронка виконує захисну функцію (захищає від руйнування зуба) і естетичну. Її велика перевага – незмінно красивий зовнішній вигляд. Це протезне рішення дозволяє виправити форму і положення зуба в зубній дузі (наприклад, закрити діастему, подовжити коронку зуба, зменшити невелику скупченість).

Залежно від клінічної ситуації пропонуємо цільнокерамічні та порцелянові коронки на металевій основі.

Вініри

Вінір – це дуже тонкий шар порцеляни, який приклеюється до акуратно підготовленої емалі на губній або щічній поверхні зуба. Цей метод дозволяє змінити естетику посмішки – виправити знебарвлені зуби (наприклад, зуби, стійкі до відбілювання), у разі вроджених дефектів емалі (наприклад, недорозвинення емалі), стертих зубів, пошкоджених карієсом або форми, що вимагають корекції. Також вініри дозволяють посилити механічну міцність зуба та забезпечити правильний розподіл жувальних сил.

Накладка, інкрустація

Це альтернатива традиційним пломбам дозволяє дуже точно реконструювати анатомічну форму зуба. Вони стійкі до стирання, естетичні та довговічні. На відміну від пломб, що встановлюються безпосередньо лікарем у кабінеті, накладки виготовляються у протезній лабораторії (з порцеляни, спеціальних композитних матеріалів або золота) на основі знятих відбитків, а потім кріпляться на місце відсутніх тканин зуба.

Мостоподібний протез

Мостовидний протез складається з прольоту (що відтворює форму та функції втраченого зуба або зубів) і коронок як елементів, що фіксують його на стовпах, розташованих по обидва боки від проміжку (природні зуби або імплантати).

Знімні протези

Традиційний знімний акриловий протез дає задовільні естетичні результати, але відрізняється низьким комфортом використання – він може спричинити мовленнєві зміни, порушення смаку, надмірне слиновиділення (або його недолік) або відчуття присутності стороннього тіла у роті. Однак найбільшою проблемою залишаються функціональні проблеми – втрата жувальної здатності.

Наукові дослідження показують, що власник зубного протезу має лише 25% початкової жувальної сили, яку він мав би із власними зубами. Тому ми рекомендуємо нашим пацієнтам протезні реставрації на основі імплантатів у разі великого дефекту зубів або їх відсутності.