Підбір контрацепції для запобігання небажаній вагітності

Існує безліч способів контрацепції, яка запобігає небажаній вагітності. Лікарі медико-консультаційного центру «Перлина здоров’я» у Полтаві допоможуть вам обрати оптимальний спосіб контрацепції, а також проконсультують з усіх питань.

Пропонуємо ознайомитися з деякими популярними способами:
Подбор контрацепции в Полтаве

Гормональна контрацепція – таблетки, диски, пластирі, ін’єкції, імплантати

Гормональна контрацепція – це прийом певних доз жіночих статевих гормонів для блокування овуляції. Варто пам’ятати, що гормональні протизаплідні засоби існують не тільки у вигляді таблеток для внутрішнього прийому. Жінка може вибирати, як приймати гормон. Крім таблеток доступні вагінальні кільця, пластирі, імплантати, гормональні внутрішньоматкові спіралі та ін’єкції. Щоб із безлічі доступних видів гормональної контрацепції жінка вибрала відповідний, необхідно відвідати гінеколога, який збере докладний анамнез та проведе ультразвукове обстеження.

Хімічна контрацепція – сперміцидні гелі та піни

Сперміцидні гелі та піни призначені для іммобілізації сперматозоїдів, щоб вони не могли досягти яйцеклітини. Як використовується ця форма контрацепції? Перед статевим актом гель або піна видавлюється з упаковки та вводиться у піхву за допомогою спеціального аплікатора. Гель, введений таким чином, змінює свою консистенцію і стає бар’єром для сперматозоїдів, які не можуть глибоко проникнути в жіночі репродуктивні органи. Ефективність сперміцидів досить низька і становить 6-26 по Pearl Index. Тому вони мають доповнювати інші методи контрацепції, наприклад презервативи.

Стерилізація (хірургічна контрацепція)

Стерилізація – це хірургічний метод контрацепції. Хоча він надзвичайно ефективний, його наслідки необоротні. Хірургічна контрацепція також не захищає від захворювань, що передаються статевим шляхом, на відміну від презервативів. У жінок стерилізація полягає у перев’язці маткових труб, тобто постійній блокаді їхньої прохідності. Процедура проводиться двома способами: лапароскопічним шляхом з накладенням спеціальних затискачів на маткові труби або з використанням спеціальної спіралі, яка розростається разом з тканиною протягом декількох послідовних циклів, тим самим закриваючи просвіт маткової труби.

Бар’єрні методи – презерватив, шийний ковпачок, вагінальна мембрана.

Бар’єрні методи відомі як механічна контрацепція. Це всілякі заходи, що запобігають контакту сперми з яйцеклітиною. Серед механічних протизаплідних засобів найбільшу популярність користується чоловічий презерватив. Доступний у багатьох типах, розмірах і навіть смаках та ароматах, він захищає не тільки від вагітності, а й від захворювань, що передаються статевим шляхом. Ще одна перевага презервативу – його невисока ціна та доступність. Вони доступні в аптеці та без необхідності відвідування лікаря. На ринку є латексні та нелатексні презервативи для людей, які страждають на алергію на цей матеріал.