Природне планування сім’ї, або скорочено NPR, дозволяє жінці визначати фазу фертильності у місячному циклі. До таких методів відносяться: шлюбний календар, термічний метод, спостереження за слизом та симптоматико-термічний метод.

Цикл фертильності у жінок можна розділити на три фази:

  • I фаза починається в перший день менструальної кровотечі. Зазвичай він охоплює кілька днів безплідності після менструації.
  • Фаза II починається, коли щоденні спостереження жінки виявляють ознаки фертильності. Зазвичай це триває до 12 днів.
  • Фаза ІІІ – це час безпліддя після овуляції. Зазвичай, це остання фаза циклу здорової жінки.

Три фази, згадані вище, є результатом взаємодії чотирьох ключових гормонів: естрогену, прогестерону, фолікулостимулюючого гормону (ФСГ) та лютеїнізуючого гормону (ЛГ). Вони відповідають за симптоми фертильності.

Чому варто використовувати методи планування природної вагітності?

Ці методи цілком природні. Це означає, що вони не викликають побічних ефектів. Жінки розуміють реакцію свого тіла та краще усвідомлюють свої цикли. Це може бути важливою перевагою, коли вони вирішують завагітніти. Природне планування сім’ї не потребує ліків та недороге.

планирование семьи

Інші методи планування сім’ї

Календарний метод
Шлюбний календар – найпопулярніший метод природної контрацепції, але також найненадійніший. Він працює шляхом розрахунку фертильних та безплідних днів залежно від тривалості циклу. Календарний метод передбачає, що овуляція, тобто фертильні дні, посідає середину циклу і триває від 1 до 4 днів, тоді як останні 14 днів циклу жінки є фазою безпліддя.

Термічний метод
Термічний метод передбачає, що жінка вимірює температуру щодня. Це слід робити вранці, відразу після пробудження, перед тим, як підвестися з ліжка, використовуючи термометр, у піхву або під язик. Метод термального планування сім’ї заснований на тому, що відразу після овуляції температура тіла підвищується на 0,4-0,5 градусів за Цельсієм і залишається на цьому рівні протягом 3 днів. Після цього часу температура падає до рівня і настає безплідна фаза.

Метод Біллінгса
Метод Біллінгса ґрунтується на спостереженні цервікального слизу. Відразу після місячних у піхві залишається мало слизу – це перша фаза безпліддя. За кілька днів до овуляції слиз згущується і знаменує настання фертильних днів. Слиз фертильної фази прозорий, слизький і нагадує білок курячого яйця. Спостерігати його можна 3-4 дні.

Звертаючись до медико-консультаційного центру «Перлина здоров’я» ви отримаєте консультацію та допомогу у досягненні позитивного результату.