Безпліддя стає дедалі поширенішою проблемою. Практично кожна п’ята пара потребує допомоги лікарів, щоб народити дитину. Раніше вони залишалися віч-на-віч із цією проблемою, сьогодні такі пари можуть розраховувати на допомогу медицини, яка має великі досягнення в цій галузі. Лікарі говорять про безплідність, коли вагітність не настає після року регулярних статевих контактів без використання протизаплідних засобів.

Причини безпліддя

Невірно, що причиною безпліддя є жінка. Настільки часто (і все частіше) причиною неприємностей стає чоловічий фактор. Він несе пряму відповідальність за відсутність вагітності приблизно у 20% жінок.

Порушення овуляції – часта причина переривання вагітності у жінок. Вони можуть бути результатом синдрому полікістозних яєчників, захворювань щитовидної залози, недостатності гіпоталамо-гіпофізарної системи, гіперпролактинемії чи надлишкової маси тіла.

Також частою причиною безплідності є непрохідність маткових труб, викликана, наприклад, спайковими процесами, що утворилися після операцій у черевній порожнині, ендометріозом і запаленням. Іноді причину відсутності вагітності визначити неможливо – тоді це називається ідіопатичною безплідністю.

лечение бесплодия в Полтаве

Що сприяє жіночому безпліддю

  • Неправильна дієта та зловживання психоактивними речовинами.
  • Стрес, також викликаний неефективністю спроб завагітніти.
  • Надмірні вправи.
  • Гланди та органи, що виробляють гормони, не працюють належним чином.

 

Жінки зазвичай проводять тест на ворожість цервікального слизу, тест на антитіла до сперматозоїдів, а також їх просять регулярно перевіряти свій менструальний цикл.

Як лікувати жіночу безплідність?

Проблеми, пов’язані з нерегулярною овуляцією, лікують гормонами. З іншого боку, такі причини, як обструкція яєчників, аномальна будова матки, кісти яєчників, міома матки або ендометріоз, потребують інвазивних процедур. Якщо причиною проблеми є ворожий слиз, застосовується медикаментозне лікування.

Коли перераховані вище методи не приносять результатів, залишається запліднення або процедура штучного запліднення, яка полягає у введенні в матку заздалегідь підготовленої сперми партнера. Цей метод екстракорпорального запліднення, який включає запліднення яйцеклітини в лабораторних умовах та вміщення ембріона в матку.

Звертаючись до медико-консультаційного центру “Перлина здоров’я” у Полтаві Ви отримаєте необхідну консультацію та допомогу у вирішенні проблеми безпліддя.