Що таке рак ендометрію?

Рак ендометрію є поширеною злоякісною пухлиною жіночого репродуктивного органу, яка розвивається в слизовій оболонці матки. Роль тіла матки в основному полягає в підтримці плоду, що розвивається, і його подальшого розвитку. Внутрішня частина матки вистелена особливою слизовою оболонкою, яка називається ендометрієм. Під дією гормонів (естрогенів та прогестерону) він циклічно змінюється, викликаючи регулярні менструальні кровотечі; вони є виразом підготовки ендометрію до імплантації ембріона.
Місце розвитку раку – це саме ендометрій, що вистилає порожнину матки.

симптомы рака эндометрия

Які симптоми раку ендометрію?

Хоча ефективних профілактичних тестів для раннього виявлення безсимптомного раку ендометрію не існує, цей рак зазвичай досить рано викликає характерні симптоми кров’янистих виділень і вагінальної кровотечі. Оскільки це відбувається в більшості випадків після менопаузи, цей симптом зазвичай викликає у пацієнтів занепокоєння та спонукає їх звернутися до лікаря. Саме з цієї причини рак ендометрію в більшості випадків діагностується на ранній стадії, має гарний прогноз та дає великі надії на одужання. Будь-яка патологічна вагінальна кровотеча у жінок у постменопаузі потребує термінового звернення до лікаря для гістопатологічного дослідження ендометрію.

Однак іноді захворювання проявляється тільки в занедбаній формі, коли є метастази в інших органах черевної порожнини або лімфатичних вузлах.

Повне гінекологічне обстеження з біопсією або кюретажем порожнини матки у поєднанні з трансвагінальним ультразвуком часто виявляє рак ендометрію на ранніх стадіях, навіть у передраковій стадії. Таким чином, аномальний (атиповий) ендометрій може бути виявлений дуже швидко і гістопатологічна діагностика може бути розпочата на ранній стадії. Ось чому так важливі регулярні гінекологічні огляди.