Чистка ниткою міжзубних проміжків

Що таке чищення зубною ниткою?

Чистка зубною ниткою – це метод для видалення бактерій і залишків їжі, які не можуть бути видалені за допомогою зубної щітки. Як правило, нитка являє собою дуже тонкий шматок синтетичного шнура, який вставляється і переміщується вгору і вниз між сторонами двох сусідніх зубів.

Чому важливо чистити зубною ниткою?

Багато стоматологів вважають, що використання зубної нитки є найважливішою зброєю проти зубного нальоту. У будь-якому випадку, щоденне використання зубної нитки є прекрасним і перевіреним методом, що доповнює рутинну чистку і допомагає запобігти карієс, пародонтоз та інші стоматологічні проблеми в подальшому житті. Це також збільшує циркуляцію крові в яснах. Нитка видаляє наліт і залишки їжі, які приклеюються до зубів і ясен.

Як часто необхідно чистити ниткою?

Робіть це принаймні один раз в день. Як і щіткою, чищення зубною ниткою повинно займати близько трьох хвилин і можна поєднати приємне з корисним, наприклад, перегляд телебачення. Не намагайтеся чистити ниткою ваші зуби під час керування автомобілем або іншою технікою.

Методи чистки ниткою

Є два поширені методи чищення зубною ниткою, «метод котушки» і «метод петлі».

Метод котушки є найпопулярнішим для тих, хто не має проблем з суглобами і пальцями. Метод котушку працює наступним чином: Відірвіть близько 50 см нитки і намотайте її більшу частину навколо вашого середнього пальця. Намотайте решту нитки аналогічним способом навколо середнього пальця іншої руки. Цей палець намотує нитку в міру того, як вона забруднюється або зношується. Переміщайте нитку між зубами вказівним і великим. Переміщайте нитку вгору і вниз кілька разів, охоплюючи зуб ниткою в формі літери “C”. Роблячи це, переконайтеся, що ви йдете нижче лінії ясен, де бактерії, як відомо, видаляти важко.

Метод петлі часто ефективний для дітей і дорослих, що мають проблеми зі спритністю рук, такі, наприклад як артрит. Метод петлі працює наступним чином: відірвіть близько 50 см і загорніть її в кільце. Зв’яжіть її безпечно двома або трьома вузлами. Помістіть всі пальці, крім великого пальця, всередині кільця. Використовуйте свої вказівні пальці, щоб вести ниткою через нижні зуби і використовуйте пальці, щоб направляти нитку через верхні зуби, опустіться нижче лінії ясен і надайте нитки форму “C” на стороні зуба.

При будь-якому методі чищення зубною ниткою ніколи не смикаєте нитку, оскільки це може пошкодити ваші ясна. Переконайтеся, що ви акуратно очистили боки кожного зуба ниткою.

Ваші ясна можуть бути ніжними або навіть кровоточити протягом перших кількох днів після чищення зубною ниткою – стан, який зазвичай гоїться протягом декількох днів.