Чистка зубів

Чищення зубів є найбільш ефективним методом для видалення шкідливого нальоту з зубів і ясен. Видалення залишків їжі з ваших зубів і ясен своєчасно запобігає розмноженню бактерій в їжі, яку Ви їсте, і утворення кислот, що викликають руйнування зубної емалі.

Більшість стоматологів погодяться, що чистка три рази в день є мінімально необхідною процедурою, якщо ви використовуєте фторвмісні зубні пасти вранці і перед сном на ніч, ви можете обійтися без використання зубної пасти в середині дня.

Просте чищення з простою водою або полоскання рота водою протягом 30 секунд після обіду, як правило, забезпечує достатній рівень чистки зубів і ясен.

Методи чистки

Оскільки зуби у всіх різні, порадьтеся з лікарем, перш ніж вибрати метод чистки. Ось деякі популярні методи, які працюють:

  • Використовуйте кругові рухи, одночасно необхідно чистити тільки два або три зуба за раз, поступово охоплюючи весь рот.
  • Помістіть зубну щітку під кутом 45 градусів до зубів і обережно чистите круговими рухами, а не вгору і вниз. Цей вид руху зношує ваші зуби і може привести до опускання ясен, або піддавати зносу корінь зуба. Ви повинні чистити всі поверхні зубів – спереду, ззаду, зверху і між іншими зубами, похитуючи пензлем взад і вперед акуратно, щоб видалити наліт.
  • Не забувайте про інші поверхні вашого рота, які також розглядаються як місця, де розмножуються бактерії – в тому числі ясна, верх і низ вашого рота, і, найголовніше, ваш язик. Чистка язика не тільки видаляє пастку бактерій та інших хвороботворних мікробів, але вона також освіжає подих.
  • Не забудьте замінити щітку, коли щетина починає розповзатися, тому що зношена зубна щітка не буде правильно чистити зуби.

Ефективне чищення зазвичай займає близько трьох хвилин. Вірте чи ні, але дослідження показали, що більшість людей розслабляються під час чищення зубів.